Pułapki turystyczne! Co należy unikać na Malcie

Oczywiście, Malta to piękna, mała wyspa, pełna historii, posiadająca unikalną tożsamość kulturową i pochłaniającą więcej słońca niż gdzie indziej na kontynencie.

To rzecz zupełnie zrozumiała.

Ale nigdzie nie jest idealne, a jest kilka rzeczy, które odwiedzający wyspę byliby dobrze poinformowani, aby uniknąć. Oto kilka z tych pułapek turystycznych na Malcie, że nie chcesz mieć do czynienia z:

Comino:

Zacznijmy od kontrowersyjnego, ponieważ Comino jest powszechnie uważane za jedną z klejnotów w koronie maltańskiej. Jest to malutka, praktycznie niezamieszkana wyspa z entecywnie nazwaną „niebieską laguną” – więc co to jest problem? Dobry przyjacielu, problemem jest to, że w szczytowych miesiącach lat możesz i około 5000 innych osób sądzą, że będzie to idealne miejsce na wizytę na cały dzień. To miejsce jest absolutnie popychane przez ludzi; nie ma plaży, aby mówić, więc siedzisz na kawałku zarośla, na którym możesz się dostać, zanim ci hałaśliwi włoscy nastolatki założą obóz; nie ma cienia (chyba że za to zapłacić), a jedynym jedzeniem w ofercie jest tłuste smażone jedzenie z vanów burgera. Tak, to miłe miejsce do odwiedzenia, ale może poczekaj, aż skończony będzie letni sezon.

Autobusy:

Trudno uniknąć, nawet trudniej kochać. Przestarzona flota żółtej floty została już zastąpiona bardziej nowoczesną i klimatyzowaną odmianą. Chociaż to z pewnością ułatwia podróżowanie niż w przeszłości, tracisz coś w nowoczesności starego autobusu. A jakkolwiek nowoczesny autobus, nie potrafią rozwiązać problemu przerażających wędrówek, które dławią życie z wyspy. Więc przygotuj się stać na godzinę lub dłużej w pogodnie zatłoczonych autobusach na przejazdy dystansów, które trwałyby około 10 minut na pokrycie kraju.

Hop on, hop off autobusy:

Chociaż jesteśmy na temacie … Tak, wiem, że te otwarte autobusy turystyczne to świetny sposób na poznanie nowego miasta i uzyskanie łożysk. Zabrałem je w wielu różnych miejscach. Ale tutaj na Malcie stają się ofiarami tych samych korków komunikacyjnych, które niszczą każdego innego użytkownika. Co więcej, trasy są zbyt długie i generalnie zawierają wiele poważnych, przytłaczających krajobrazów śródlądowych. Moja sugestia? Idź na wodny rejs, widoki są lepsze i jest o wiele bardziej przyjemne.

Popeye Village:

Hej, czy chciałbyś odwiedzić set muzycznych flopów z 1980 roku na podstawie starożytnej prekracji?

Nie!? Ja też nie! Nie idźmy razem! Raczej ten link podążaj i zagrajmy w gry online. Zaufaj mi, spędzisz czas znacznie lepiej i nie daj się zwieść, jak na Popeye Village.

„Włoski, który udał się na Maltę” ręczniki do herbaty:

Tak, więc Włosi, którzy mówią po angielsku czasami wydłużają niewłaściwe samogłoski i wymawiają pewne słowa w niezwykły sposób. Mimo to nie jest wystarczająco humorystyczny, aby usprawiedliwić szczerą niewiarygodną ilość tych rzeczy, które zostały wyprodukowane (można również dołączyć do koszulki t-shirty, fartuchy i podstawki). I chociaż nie jestem Włochem, przypuszczam, że goście z jednego z największych rynków turystycznych na Malcie nie są ogromnie zabawieni przez te szczególne pamiątki.