Najlepsze miejsca do odwiedzenia na Malcie

Malcie

Ten mały archipelag ma tyle różnorodności, że nie uwierzysz, jak sobie z tym poradzi. Tak wiele kultur mieszało się i wpływało na siebie nawzajem od pokoleń, że trudno będzie ci zaszufladkować wszystko. Na przykład kuchnia maltańska jest połączeniem Bliskiego Wschodu i Sycylii. Inną rzeczą, która dobrze tutaj miesza się jest współczesne życie z prehistorią. Wszystkie nowoczesne udogodnienia, o które możesz poprosić, a także wszędzie tam, gdzie wyglądasz, są maleńkie kieszenie, w których możesz pomyśleć, że cofasz się w czasie. Choć najsłynniejszym atutem jest wspaniałe błękitne morze. Przyjdź na plaże z czerwono-złotymi, wapiennymi klifami, osłoniętymi zatokami i każdym możliwym do wyobrażenia statkiem żaglowym i zapomnij o wszystkim innym. Oto najlepsze miejsca do odwiedzenia na Malcie!

Valletta

Valletta jest stolicą Malty dzięki słynnej klęsce Turków osmańskich podczas Wielkiego Oblężenia w 1565 roku. Zbudowana na półwyspie we wschodniej części kraju, z populacją około 6000, całe miasto jest uznane za światowe dziedzictwo UNESCO Teren. Znajduje się na szczycie góry Sceberras i ma wspaniałe przykłady architektury barokowej z XVI wieku. Wśród nich wyróżnia się katedra św. Jana oraz inne obeliski i bastiony zbudowane przez Rycerzy św. Jana. Valletta to największe miasto portowe na Malcie, az górnych i dolnych ogrodów Barrakka można podziwiać niesamowite widoki na Grand Harbour. Jeśli masz okazję, karnawał maltański, który trwa trzy dni, jest fenomenalny. Także odwiedź wiele kasyn, które można znaleźć w Valletcie. Miasto jest pełne miejsc z grami hazardowymi, a do Malty nawet należy wiele kasyn internetowych które oferują spiny za darmo dla każdego nowego gracza.

Sliema

sliemaZaledwie 5 km od Valletty, Sliema to maltańskie centrum, w którym można zjeść pyszne jedzenie i zrobić fantastyczne zakupy. Teraz jest głównym ośrodkiem wypoczynkowym, choć kiedyś był to plac zabaw arystokracji tego kraju. Znajdziesz tutaj wielu expatów, a także dużą liczbę maltańczyków. Istnieje wiele opcji wycieczek statkiem po Grand Harbour, a Sliema służy jako punkt wyjścia dla autobusów wycieczkowych, które obejmują całą wyspę. W mieście koniecznie sprawdź Ogród Niepodległości i wieżę De Redin (XVII wiek). Jak możesz oczekiwać od kurortu, życie nocne ma dużo energii i prawdopodobnie znajdziesz się za dużo, czego chcesz do zrobienia.

St. Julians

st-julians-Dla tych, którzy chcą trochę uderzyć w scenie nocnego życia, St. Julians jest to miejsce. Znany ze swojej zdolności rozrywki, ten kurort rozwija się z późną nocną zabawą. St. Julians obejmuje Portomaso, Zatokę Spinola, Zatokę św. Jerzego i Paceville – w której większość akcji jest. Dla plażowiczów duże, płaskie skały wzdłuż wybrzeża tworzą idealne łóżko do opalania, a nadmorska promenada jest doskonałym miejscem na długi spacer. Budynek ma najwyższy budynek na Malcie, Portomaso Tower, podobnie jak Pomnik Miłości i Pałac Spinola (XVII wiek). Przyjdź w sierpniu na tradycyjne letnie festy, lub przyjdź w dowolnym czasie na niewiarygodny taniec, kolację i dobre wino.