Najbardziej magiczne rzeczy do zrobienia na Malcie

Gozo i Comino

Gozo i jego malutka siostra Comino, oferują jedne z najlepszych kąpieli, nurkowania z rurką i nurkowania na Morzu Śródziemnym. W jaskini Calypso znajdują się jaskinie, wspaniałe spacery, światowe dziedzictwo UNESCO, potężne fortyfikacje i barokowa architektura rycerzy św. Jana, słynnych rycerzy z Malty. Nie wspominając o tętniącym życiem kalendarzu wydarzeń kulturalnych od opery do żywych miejscowych fiestas. Tak, nie żartujemy – jest to numer jeden rzecz do zrobienia w Malcie. Ale kraj ma też zaoferowania nowe kasyna 2017 i jeżeli jesteś fanem hazardu – to musisz na to zwrocic uwage.

Spacer nad Valletta

Valletta została zbudowana przez Rycerzy św. Jana (Rycerzy Maltańskich) po tym, jak niemal straciły wyspy Turkom otomańskim w Wielkim Oblężeniu w 1565 r. Miasto zostało zbudowane na jałowym, skalistym półwyspie z wodą, z wyjątkiem wąskich od strony lądu. To była najnowocześniejsza architektura wojskowa, która miała być nie do zdobycia. I tak było: przez 200 lat nikt nawet nie śmiał próbować inwazji. Obecnie fortyfikacje wciąż są imponujące. Najlepszym sposobem na zobaczenie ich jest chodzić po obrzeżach miasta na ścianach (lub jak najbliżej), spoglądając w dół na dwa porty, które stoją na boku stolicy. Spacer jest okrągły, więc możesz zacząć wszędzie, ale warto jest zacząć od City Gate – głównego wejścia do miasta. Valletta ma tylko 1 km długości, więc nie jest to zbyt mocny spacer. Na końcu półwyspu, na drugim końcu od Bramy Miejskiej, stoi Fort St Elmo, jedyny budynek, który poprzedza Valletta i kluczowego gracza w Wielkim oblężeniu.

Pokoje wojenne Lascaris

Głęboko w murze obronnym Valletty, te tunele były kiedyś dzielnicami niewolników Zakonu św. Jana. W drugiej wojnie światowej stali się tajną kwaterą brytyjskich sił zbrojnych i sojuszniczych, a stąd generał Eisenhower dowodził operacją Husky, udaną inwazję na Sycylię w 1943 roku. stołów do pisania, a także starodawnie wyglądających, ale pomysłowych systemów komunikacji. Istnieje audioguide w języku angielskim, a także przewodniki ludzkie zawierające wiele dodatkowych faktów i opowieści o kluczowej roli Malty w wojnie. Pokoje Wojny Lascaris znajdują się pod Ogrodem Górnej Barraccy, dzięki czemu łatwo można zwiedzić zarówno na tym samym terenie. Nurkowanie

Przy dobrej pogodzie, czystym i czystym morzu wodnym, dramatycznym zanurzeniu pod wodą, intrygujących jaskiniach, wielu naturalnych i sztucznych rafach, zdrowym życiu morskim i bardzo profesjonalnych szkołach nurkowania. Malta jest trzecim co do wielkości miejscem na świecie.