Menu

Jak się przygotować do szukania mieszkania?

21 czerwca 2019 - Nowe mieszkania
Jak się przygotować do szukania mieszkania?

Poszukiwanie mieszkania to nie jest prosta sprawa. Dlatego nie ma sensu bardziej jej komplikować. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie. Pozwoli to nie tylko oszczędzić czas, ale również uniknąć późniejszych rozczarowań. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się jak przygotować się do zakupu mieszkania krok po kroku.

 

Krok 1

Jedna z pierwszych decyzji – określ czy interesują cię mieszkania deweloperskie czy mieszkania z drugiej ręki. Jedne i drugie mają wady i zalety (choć naszym zdaniem zdecydowanie lepszym wyborem będą mieszkania z rynku pierwotnego). Weź pod uwagę wszystkie za i przeciw i podejmij decyzję zanim zaczniesz szukać.

Krok 2

Określ swoje wymagania. Weź kartkę lub stwórz plik na komputerze i zapisz w nim wszystko co powinno zawierać Twoje mieszkanie. Jaki ma mieć metraż, ile pokoi, czy kuchnia ma być otwarta czy zamknięta, które piętro będzie optymalne, i wszystko inne co jest tym związane. Im dokładniej określisz swoje oczekiwania tym łatwiej będzie ci znaleźć to właściwe. Możesz nawet określić w jakiej dzielnicy szukasz mieszkania – np. czy interesują cię deweloperskie mieszkania Rzeszów w centrum miasta, czy może na obrzeżach.

Krok 3

Poszukaj informacji w sieci i wśród znajomych. Popytaj, może ktoś z nich kupił niedawno mieszkanie i może ci polecić jakiegoś konkretnego dewelopera, albo da ci wskazówki, które mogą ci się przydać. Wiele ciekawych informacji można też znaleźć na formach internetowych.

Krok 4

Daj sobie czas, ale nie przesadzaj. Decyzja o zakupie mieszkania jest poważna, dlatego takie istotne jest to by się dobrze przygotować do poszukiwań i dobrze wszystko przemyśleć. Ale z drugiej strony nie ma sensu przeciągać tego procesu w nieskończoność. Gdy się okaże, że wiesz czego szukasz i że to znalazłeś – nie zwlekaj – podejmuj decyzję i kup mieszkanie zanim ktoś zrobi to przed Tobą. Pamiętaj, że na rynku nieruchomości wciąż trwa duży popyt i kto pierwszy ten lepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *