Menu

Szukam mieszkania – od czego zacząć?

21 czerwca 2019 - Nowe mieszkania
Szukam mieszkania – od czego zacząć?

Od czego zacząć poszukiwanie mieszkania? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają w planach kupno nowego lokalu mieszkalnego. Jedno jest pewne – to bardzo poważna inwestycja dlatego trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Jak? O tym przeczytasz w artykule.

Po pierwsze – wybierz rodzaj mieszkania

Mieszkania deweloperskie Rzeszów czy mieszkania w Rzeszowie, ale z rynku wtórnego. To pierwsza, ważna decyzja jaką musisz podjąć. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, choć uważam, że mieszkania deweloperskie mają tych zalet zdecydowanie więcej.

Po drugie – określ swoje oczekiwania

Im dokładniej określisz jakiego mieszkania szukasz tym łatwiej będzie ci je znaleźć. Zastanów się jaki metraż będzie dla Ciebie odpowiedni, ile potrzebujesz pokoi, czy zależy ci na kuchni otwartej na salon czy może chcesz oddzielić te dwie trefy.

Pomyśl czy interesują cię mieszkania w centrum Rzeszowa, czy raczej będziesz szukać na obrzeżach.

Po trzecie

Określ swoje finansowe możliwości. Oczekiwania i chęci to jedno, a drugie to odpowiedź na pytanie Czy mnie na to stać. Sprawdź swoje finansowe zasoby, jeśli musisz wspomagać się kredytem udaj się do banku by ustalić na jakie wsparcie możesz liczyć. Dobrze wiedzieć to wcześniej by nie tracić czasu na szukanie mieszkań, które są poza zasięgiem Twoich finansowych możliwości.

Po czwarte

Zrób rozeznanie rynku. Przejrzyj oferty mieszkaniowe by zorientować się w panujących na rynku cenach. Unikniesz zbyt wysokich cen, ale zbyt niskie też powinny zapalić ci czerwoną lampkę. Może się bowiem okazać, że niska cena wynika z tego, że z jakiegoś powodu deweloper chce pozbyć się mieszkań i stąd tak niska cena.

Po piąte

Bądź cierpliwy, nie działaj pochopnie i daj sobie czas na podjęcie właściwej decyzji. Jeśli coś budzi Twoje wątpliwości pytaj – obowiązkiem dewelopera jest odpowiadanie na wszystkie pytania. Jeśli unika ich – możesz być pewny, że coś ukrywa. Porozmawiaj z rodziną i znajomymi i poproś ich o radę.

Życzę ci powodzenia w poszukiwaniach twojego wymarzonego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *