Menu

Bezpieczne mieszkanie na wakacje

29 kwietnia 2019 - Nowe mieszkania
Bezpieczne mieszkanie na wakacje

Trwa sezon wakacyjny. To znaczy, że wiele osób wyjechało, wyjeżdża lub za chwilę wyjedzie na wakacje. Jedni planują krótszy urlop, inni wyjeżdżają na dłużej. Bez względu na to gdzie spędzasz wakacje i jak długo cię nie będzie musisz zadbać o odpowiednie bezpieczeństwo swojego mieszkania.

Statystycznie najwięcej włamań ma miejsce właśnie w okresie wakacji. To dla złodziei okres prawdziwych żniw. Puste, niechronione mieszkania to łatwy łup dla złodziei. Czy jest jakiś sposób by zabezpieczyć swoje mieszkanie przed złodziejami? Mamy kilka przydatnych rad.

Po pierwsze – poinformuj sąsiadów, że wyjeżdżasz. Będą mieli oko na twoje mieszkanie i będą obserwować czy nikt niepożądany nie kręci się wokół niego. Jeśli masz dobre relacje z sąsiadami i możesz im zaufać zostaw im klucze i poproś aby podczas Twojej nieobecności zajrzeli do mieszkania, choćby po to by zapalić na chwilę światło, podlać kwiatki itp.

Złodzieje działają tak, że obserwują mieszkania i jeśli przez kilka dni nie widać w nim żadnego ruchu to znak, że stoi puste, a właściciele odpoczywają sobie na wakacjach.

Po drugie – nie chwal się urlopem w mediach społecznościowych. Ten błąd popełnia wiele osób wrzucając bez żadnej refleksji zdjęcia z urlopu. Może o tym nie wiesz, ale złodzieje tylko czekają na taki znak.

Po trzecie – zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie. Co prawda nowe mieszkania deweloperskie Rzeszów mają świetne drzwi, najczęściej z zaawansowanymi systemami antywłamaniowymi, ale dodatkowe zabezpieczenia nie zaszkodzą.

System antywłamaniowy będzie na pewno dobrym rozwiązaniem, ale jeśli chcesz czuć się naprawdę bezpiecznie szukaj mieszkania na osiedlu, które jest monitorowane. Właściwie obecnie większość deweloperów buduje właśnie takie osiedla, dlatego warto korzystać z tych udogodnień.  

Na koniec pamiętaj o tym by nie trzymać w mieszkaniu żadnych cennych rzeczy. Nie mówię tu rzecz jasna o sprzętach takich jak telewizor, sprzęt grający czy wyposażenie kuchni. Tego nie da się schować ani zabrać ze sobą. Możesz jednak unikać trzymania w domu większej gotówki bądź cennej biżuterii, która pod Twoją nieobecność mogłaby paść łupem złodzieja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *